TV 8 ekranlarında sunuculuk yapmaktadır.

Furkan Dede, 1986 senesinde İstanbul’da doğmuştur. Koyu bir Fenerbahçe tutkunu olan Furkan Dede bu tutkusunu da çoğu kez dile getirmiştir.
Furkan Dede, ilk olarak 2009 senesinde “Var Mısın Yok Musun” uygulamasıyla uygulamasıyla ekranlara geldi. Show TVde Acun Ilıcalının sunmuş olduğu tanıttığı “Var Mısın Yok Musun” isimli yarışmaya katıldı. Furkan Dede, son 2 kutuya 2 ve 100.000 TL ile girmiş Hamdi Bey’in 68 bin TLlik teklifini kabul etmemiş ve 100.000 TL’nin sahibi olmuştur. Bir devre Tekstil işi ile uğraşmış daha sonra 2010 senesinde “Kızlar- Erkekler” isimli Survivor yarışmasına katılmıştır.

2010 senesinde, Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunuculuğunu da yaptığı ve yarışanlar “Var mısın Yok musun” yarışmacılarından seçildiği Panama’da uygulanan oluşturulan “Survivor Kızlar – Erkekler” yarışmasına katıldı. Survivorun Şampiyonu Merve Oflaz olmuştur.

Furkan Dede, TV 8 ekranlarında 2013 yılından itibaren “Oynat Bakalım” isimli komik video programında sunuculuk gerçekleştirmektedir. Furkan Dede 2015 senesinde Sinek 2’li programının da sunuculuğunu da yapmıştır. Aynı vakitte TV8de ve TV8,5ta ortak yayınlanan “Survivor Ekstra” programının yorumcusudur.

Yorumlar
Yorum yazın

Bir yorum yazın