Cher Lloyd, 28 Temmuz 1993 tarihinde Malvern, İngiltere’de Darren ve Diane ikilisinin kızı olarak doğmuştur. Kendinden ufak Sophie, Josh ve Rosie adlarında 3 kardeşi bulunmaktadır. Dyson Perrins Spor Kolejinde okudu.
Cher Lloyd, 20dayken X Factor UK adlı ünlü şarkı yarışmasının 7. sezonunda yarıştı. Burada sergilemiş bulunduğu etkin performansların Ardından ardından ise yarışmadan 4. olarak ayrıldı. Yarışmadan elenmesinin Ardından ardından ise 2011 senesinde ilk single çalışması olan Swagger Jagger ile beraber eş güdümlü bir arada Beraber İngiltere gündeminde yer almayı da başardı. Şarkı İrlanda müzik listesinde 2. İngiltere müzik listesinde ise 1 numaraya kadar yükseldi.

Ardından gene tekrar 2011 senesinde çıkardığı “With Ur Love” adlı single’ı ise başarılı olmasını pekiştirmesine yardımcı oldu. Bu single İngiltere listesinde 4 sıraya kadar yükseldi. Cher Lloyd, iki single sonrasında Sonrasında sonrası sonrasında Daha sonra ise ilk stüdyo albümü olan Stick & Stones’u Sony Music’e bağlı olan Syco Music etiketi üzerinden çıkarttı. Albümden sonra da Want U Back isimli singlesini yaptı.

Avrupa’da etkin neticeleri almasından sonra ise sıra bundan sonra Amerika’ya geldi. Want U Back Us Amerika’da 1.0nı aştı ve böylelikle bu sayede Bu sayede bu sayede platin plak almaya hak kazandı.

İkinci albüm olan Sorry I’m Late albümü ise 23 Mayıs 2014te bu sefer Epic Records içeriğinde yapısında Yapısında çıktı. Albüm 11 şarkıdan oluşmaktadır. Bu albümden 5 şarkıda Cherin de büyük bir katkısı bulunmaktadır. Albümün ilk singleı I Wish (feat. T.I) 2 Eylül 2013te yani albüm çıkmadan aşağı yukarı 7 ay evvel yayınlamıştır.

Cher Lloyd, 18 Kasım 2013 tarihinde Craig Monk ile evlendi.

Albümleri :
2011 – Swagger Jagger (single)
2011 – With Ur Love (single)
2011 – Sticks & Stones
2011 – Want U Back (single)
2013 – I Wish (feat. T.I) (single)
2014 – Sorry Im Late

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2005 – Dancing with the Stars (TV Dizisi)

Müzik :
2013 – Kimlik Hırsızı (Sinema Filmi)


Yorumlar
Yorum yazın

Bir yorum yazın