Çocuklar Duymasın dizisinde “Duygu” rolünde oynadı.

Ayşecan Tatari, 9 Mart 1989 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Annesi tiyatro ve sinema oyuncusu Aliye Uzunatağandır. Ayşecan Tatari, İstanbul İtalyan Lisesinden mezun oldu.

İlk olarak 1992 senesinde çevrilmiş olan Tatar Ramazan Sürgünde isimli filmde çocuk oyuncu olarak ekranlara çıktı.
Ayşecan Tatari, oyunculuk serüvenine 11 yaşında iken Kanal D’de yayımlanan çocuk programlarında sunuculuk yaparak başladı.

2002 yılından itibaren 2004 senesine kadar senaryosunu Birol Güven’in yazdığı, yönetmenliğini Raşit Çelikezer’in yaptığı “Çocuklar Duymasın” isimli dizide Haluk ve Meltem’in kızı, Emre’nin ablası olan Duygu karakterini canlandırdı. Dizide Pınar Altuğ, Tamer Karadağlı, Ayşecan Tatari, Furkan Kızılay, Zeyno Günenç, Özgür Ozan, Volkan Severcan, Ferdi Akarnur, Nejat Birecik, yurt yurt Şaşmaz, Altan Günbay, Demet Tuncer, Fatma Karanfil ile beraber eş güdümlü bir arada Beraber rol almıştır.

2.5 sene New York’ta Stella Adler Studio of Acting’de okuyan Tatari 2012 senesinde Dot ekibinin Sarı Ay adlı oyunuyla da tiyatro dünyasına ismim attı.

2015 senesinde Show TV ekranlarında oynayan ve yoksul yoksul yoksul Baykurt’un ünlü eserinden uyarlanan “Yılanların Öcü” dizine dahil olup, Ceyda Ateş, Cemal Toktaş, Hande Soral, Nail Kırmızıgül, Burak Can ile beraber eş güdümlü bir arada Beraber oynadı.

Ayşecan Tatari, 5 haziran haziran Haziran Haziran 2017 tarihinde kent kent Tiyatrolarında oyuncu olan Edip Tepeli ile New Yorkta evlendi.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları :
2012 – Sarı Ay – Dot tiyatro

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2015 – Yılanların Öcü (Gülmisal) (TV Dizisi)
2004 – 2006 – Çocuklar Ne Olacak (Duygu) (TV Dizisi)
2002 – 2004 – Çocuklar Duymasın (Duygu) (TV Dizisi)
2000 – Evdeki Yabancı (Nazlı Cankat) (TV Dizisi)
1992 – Tatar Ramazan Sürgünde (Sinema Filmi)


Yorumlar
Yorum yazın

Bir yorum yazın